piątek, 17 września 2021
Motto Szkoły

 "Przy wyborze drogi swej, swego zawodu - idź za wskazaniem głosu wewnętrznego.

  Nie przecinaj korzeni łączących Cię z rodną ziemią - choćbyś na krańcu świata się znalazł.

 Ale przede wszystkim: miej charakter!."

 Władysław Orkan

 

Wybór języka
wersja polskaenglish versiondeutsch version

Aktualności

2014-12-12
Od września 2014 roku nasza szkoła bierze udział w projekcie finansowanym przez Komisję Europejską w ramach programu ERASMUS+, akcja KA2 - Partnerstwo strategiczne o nazwie MUST co jest akronimem nazwy angielskiej Maths Understanding Using Science and Technology. W tłumaczeniu na język polski - Rozumienie matematyki poprzez zastosowanie nauk przyrodniczych i technologii komputerowych.

p. Bogusława Gniecka i p. Marian Talar na spotkaniu inicjującym projekt MUST w Benidorm, Hiszpania w dniu 22 listopada 2014

Projekt ten realizuje 6 partnerów z różnych krajów: Hiszpanii, Słowenii, Rumunii i Polski. Wszyscy partnerzy są to szkoły lub instytucje związane z edukacją. Koordynatorem i autorem pomysłu jest szkoła IES Mediterrania z Benidorm w Hiszpanii. Z Hiszpanii jest poza tym jeszcze dwóch partnerów i po jednym z pozostałych krajów. Celem projektu jest stworzenie innowacyjnego narzędzia dydaktycznego, którym będzie kurs internetowy z matematyki i fizyki, którzy stworzą nauczyciele ze szkół partnerskich. Kurs będzie zorganizowany na platformie Moodle i będzie oferowany dla uczniów szkół gimnazjalnych w 5 językach: angielskim, hiszpańskim, polskim, słoweńskim i rumuńskim.

Czas realizacji projektu przewidziany jest na 2 lata, w którym to czasie kurs będzie tworzony, tłumaczony na języki narodowe partnerów, rozpowszechniany wśród nauczycieli, testowany przez nauczycieli i uczniów i wreszcie udostępniony jako MOOC, czyli masowy otwarty kurs online dla uczniów w dowolnym kraju na świecie. Obecnie różnego rodzaju MOOC-i są bardzo rozpowszechnioną formą uczenia się na całym świecie. Niestety nie w Polsce. Nasz udział w tym projekcie, pomoże choć troszeczkę przybliżyć nas do nowoczesnych środków stosowanych w edukacji.
Nasza szkoła ma możliwość brania udziału w tym projekcie dzięki wcześniejszej realizacji innego indywidualnego  projektu, realizowanego przez Marian Talara w ramach programu COMENIUS – LLP (Uczenie się przez całe życie) w roku 2013. Był to udział w szkoleniu organizowanym przez IES Mediterrania w Benidorm, którego celem było poznanie metod tworzenia kursów matematycznych i fizycznych w MOODLu. Warsztaty te były również całkowicie sfinansowane przez Komisję Europejską.
Przykład ten wskazuje, jak ważny jest udział w tego typu projektach. Pozwala to na rozbudowanie całej sieci kontaktów ponadnarodowych, które z kolei umożliwiają w dłuższej perspektywie rozwój kadry szkolnej, a więc i podnoszenie jakości pracy szkoły poprzez uczestnictwo w ciekawych projektach edukacyjnych. Przez dłuższy czas obszar ten był mocno zaniedbywany. Mamy nadzieję, że udział szkoły w tych projektach doda naszej pracy więcej „paliwa” i uczyni naszą pracę dla dzieci jeszcze ciekawszą zarówno dla samych nauczycieli jak i przede wszystkim dla naszych uczniów.
Adres projektu MUST w Internecie: http://mustpro.eu
autor:  Marian Talar
 
« powrót
Archiwum:         
Facebook Szkoły
Facebook Szkoły
Logowanie do LIBRUSa
Logowanie do LIBRUSa
Meteo Pi
Meteo Pi
Aktualny stan powietrza
w okolicy szkoły
Szczegóły-kliknij
Nie dla smogu
Must
Must
Jeżdżę z głową
EU-HOU
Gmina Niedźwiedź
Obrazek odnośnik do Comeniusa
SURSUM CORDA
SURSUM CORDA
Mistrzowie kodowania
Mistrzowie kodowania
Konkurs informatyczny
Konkurs informatyczny
Adres www tej strony
 
CMS Tractable by Marketing Studio