sobota, 18 września 2021
Motto Szkoły

 "Przy wyborze drogi swej, swego zawodu - idź za wskazaniem głosu wewnętrznego.

  Nie przecinaj korzeni łączących Cię z rodną ziemią - choćbyś na krańcu świata się znalazł.

 Ale przede wszystkim: miej charakter!."

 Władysław Orkan

 

Wybór języka
wersja polskaenglish versiondeutsch version

Aktualności

2018-11-16
Po raz trzeci nasi uczniowie Szkoły Podstawowa im. Władysława Orkana w Niedźwiedziu wraz z nauczycielami promowali zasady bezpieczeństwa na drodze.

„Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam.
Zaangażuj mnie, to się nauczę.”

[Benjamin Franklin]

Celem konkursu było zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Oraz wykazania, że ich szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Podnoszenie świadomości społeczeństwa, kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań wśród uczestników ruchu drogowego, jak również budowanie poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

Celem nadrzędnym było uświadomienie, że warto korzystać z elementów odblaskowych również tam, gdzie przepisy tego nie nakazują. Ponadto zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.

W czasie trwania akcji „ODBLASKOWA SZKOŁA” naszej placówce przeprowadzono następujące działania związane z bezpieczeństwem:

Promowanie noszenia odblasków  przez starszych kolegów w szkole.

Uczniowie klas starszych podczas zajęć technicznych edukowali młodszych kolegów - pokazywali i  przestawiali im sytuacje prawidłowego zachowania na drodze oraz podkreśli, że należy nosić odblaski aby być bezpiecznym i widocznym na drodze.

Kierowco jesteśmy widoczni podczas wyjść poza szkołą i  na wycieczkach szkolnych

W czasie trwania w naszej placówce różnych działań poza obszarem szkoły mogliśmy dzięki noszeniu  chust odblaskowych być widocznymi  na wycieczkach szkolnych wyjazdowych oraz pieszych wyjściach. Między innymi: VIII Światowym  Dniu Tabliczki Mnożenia Uczniowie stali się egzaminatorami i sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia starszych kolegów oraz dorosłych. Zarówno uczniowie jak i dorośli w tym dniu mieli okazję w formie zabawowej i w przyjemny oraz niecodzienny sposób przypomnieć sobie tabliczkę mnożenia na terenie szkoły i poza nią. Pamiętaliśmy o tym aby być widocznymi na drodze i innym o tym przypominaliśmy poprzez przekazywanie odblasków spotkanym uczestnikom.

Akcja Sprzątania Świata - "Sprzątanie świata – Polska = razem możemy więcej" uczniowie klas IV-VI założyli odblaski i pod opieką nauczycieli, wychowawców zebrali odpady na terenie naszej gminy ,,Zbieramy – sprzątamy - nie śmiecimy”. Mamy nadzieję, że dzięki tym działaniom zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Organizowanie przez uczniów akcji promujących bezpieczeństwo pieszych skierowanych do Seniorów i innych uczestników ruchu drogowego.

18 października 2018r. ulicami naszej gminy uczniowie wraz z opiekunem przeprowadzili wywiady z mieszkańcami na temat noszenia odblasków. Jednocześnie rozdali taśmy odblaskowe, aby seniorzy i inni byli widoczni na naszych drogach i zwracali uwagę na noszenie elementów odblaskowych na co dzień. Aby dbali o swoje bezpieczeństwo. Akcja ta cieszyła się sporym zainteresowaniem. Nagrano filmik - https://youtu.be/dhGuQoe6fd0

Konkurs na gazetkę ścienną  „Odblaskowa Szkoła”

Miał on na celu podnoszenie świadomości społeczeństwa szkolnego, kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań wśród uczestników ruchu drogowego. Uświadomienie, że warto korzystać z elementów odblaskowych również tam, gdzie przepisy tego nie nakazują. Uczniowie klas I-III i IV-VIII otrzymali w nagrodę gadżety odblaskowe ufundowane przez Oddział PZU w Mszanie Dolnej i Sklep Silla Bis w Niedźwiedziu.

W trakcie trwania akcji przeprowadzono ogólnoszkolny konkurs plastyczny na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. dla klas I-III i IV-VI. „Jestem widoczny na drodze  – Odblaskowa szkoła”

Prace mogły być wykonane dowolną techniką w formacie A3 i większym. Z prac konkursowych została zorganizowana  wystawa na holu szkolnym. Mogli ją oglądać wszyscy przybywający do naszej szkoły. Wszystkim uczestnikom konkursu plastycznego wręczono pamiątkowe dyplomy
 i upominki. ufundowane przez Dyrekcję naszej placówki i Sklep Silla Bis w Niedźwiedziu

W klasach I-III

I miejsce Martyna Domagała

II miejsce Natalia Mysza

II miejsce Maja Szwaja

III miejsce Karol Mysza i Dziuba Aleksandra      

 

W klasach IV - VIII

I miejsce Magdalena Krzan       

II miejsce Krystian Haras

III miejsce Aleksandra Cichorz

Wyróżnienie: Piotr Kościelniak

W szkole podczas trwania akcji „Odblaskowa Szkoła” został zorganizowany Konkurs BRD skierowany był do uczniów klas IV-VIII. Podczas, którego uczniowie wykazali się dużą znajomością zasad i przepisów dotyczących poruszania się po drodze i prawidłowej postawie
w czasie wypadków. Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez SKLEP SILLA BIS.

Spotkanie z policjantami –„Bezpieczna droga do szkoły”

W dniu 20 września 2018 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z Policją dla klas I-IV. Przeprowadzili oni prelekcję na temat bezpieczeństwa w drodze do szkoły i z szkoły. To spotkanie przyczyniło się do realizacji planów i zamierzeń wychowawczo – dydaktycznych w naszej placówce. Na lekcjach wychowawczych – przeprowadzono pogawędki na temat bezpieczeństwa na drodze i noszeniu odblasków. Zaprojektowano odblaski.

Organizacja zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań związanych  z bezpieczeństwem ruchu drogowego.

Na zajęciach pozalekcyjnych uczniowie wykonali plakaty, które ozdabiały hol szkolny oraz promowały noszenie odblasków.

Udział uczniów w ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Szkoła nasza organizuje  Gminy Turniej BRD w tegorocznych eliminacjach zajęliśmy po raz kolejny pierwsze miejsce co pozwoliło nam uczestniczyć w etapie powiatowym dla szkoły podstawowej i gimnazjum. Tam zajęliśmy 5.

Akcja „Odblaski dziecko bezpieczne na drodze”. PZU ogólnopolska kampania społeczna.

W naszej szkole 13 września  2018r. przeprowadzona została „Akcja Odblaski – dziecko bezpieczne na drodze” miała  na celu edukowanie w zakresie bezpieczeństwa nie tylko najmłodszych, lecz także ich rodziców oraz nauczycieli. Serdecznie dziękujemy PZU za otrzymane odblaski. Dzięki tej akcji nasze dzieci klas I – III zostały zaopatrzone
 w odblaski.

Dziękuję za zaangażowanie uczniów oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierali w/w działania.

Podziękowanie składamy również na ręce Dyrekcji naszej szkoły, PZU Mszana Dolna oraz Sklepu SILLA BIS za ufundowanie nagród dla naszych uczniów.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2506731426005442&id=224325427579398

https://youtu.be/dhGuQoe6fd0


 

Koordynator konkursu:  mgr inż. Joanna Cichańska

« powrót
Archiwum:         
Facebook Szkoły
Facebook Szkoły
Logowanie do LIBRUSa
Logowanie do LIBRUSa
Meteo Pi
Meteo Pi
Aktualny stan powietrza
w okolicy szkoły
Szczegóły-kliknij
Nie dla smogu
Must
Must
Jeżdżę z głową
EU-HOU
Gmina Niedźwiedź
Obrazek odnośnik do Comeniusa
SURSUM CORDA
SURSUM CORDA
Mistrzowie kodowania
Mistrzowie kodowania
Konkurs informatyczny
Konkurs informatyczny
Adres www tej strony
 
CMS Tractable by Marketing Studio