piątek, 17 września 2021
Motto Szkoły

 "Przy wyborze drogi swej, swego zawodu - idź za wskazaniem głosu wewnętrznego.

  Nie przecinaj korzeni łączących Cię z rodną ziemią - choćbyś na krańcu świata się znalazł.

 Ale przede wszystkim: miej charakter!."

 Władysław Orkan

 

Wybór języka
wersja polskaenglish versiondeutsch version

Aktualności

2019-09-30
Szkoła Podstawowa im. Wł. Orkana w Niedźwiedziu bierze udział w X edycji Konkursu "Odblaskowa Szkoła". Jednym z głównych zadań jest zaopatrzenie wszystkich uczniów w kamizelki odblaskowe i inne gadżety, które mają poprawić bezpieczeństwo na drodze.

Grono pedagogiczne, rodzice a także uczniowie aktywnie włączyli się w tegoroczną akcje. Do tej pory odbyło się wiele inicjatyw. Uczniowie wzięli udział w spotkaniach z funkcjonariuszami Policji, rozdawali odblaski seniorom, a także zorganizowali zbiórkę makulatury, która zakończyła się sukcesem, zebrano ogromna ilość makulatury. Do tej zbiórki włączyły się samorządy, Kuratorium Oświaty, mieszkańcy Gminy i okolicznych wiosek. Nasza Placówka od kilku lat czynnie bierze udział w akcji "Odblaskowa Szkoła", której celem jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Akcja daje możliwość wykazania, ze szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Akcja ma formę konkursu, dlatego włączyliśmy w nią nie tylko naszych uczniów, ale też nauczycieli, księdza katechetę oraz rodziców. „Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem jaki można dawać dziecku jest kształcenie". Pod takim hasłem prowadzona jest tegoroczna akcja.

Nam jako rodzicom zależy na bezpieczeństwie, dlatego też chcemy włączyć się w to przedsięwzięcie i dołożymy wszelkich starań, aby jak największą grupę naszych rodziców zaangażować w promowanie tej akcji, by nasze pociechy były na drodze widoczne i bezpieczne - Anna Ogiela Przewodnicząca Rady Rodziców.

Poprzez podejmowane akcje kształtuje się osobowość dzieci w zakresie odpowiedzialności za środowisko, w którym żyjemy. Ucząc się bezpieczeństwa, wyrabiamy nawyki, które zaowocują w późniejszym życiu. Troska o bezpieczeństwo jest wyrazem troski o drugiego człowieka - wypowiedź ks. Dominika Wocha, katechety. Pomysłów, jakie chcemy jeszcze w tegorocznej akcji "Odblaskowa Szkoła" zorganizować nie brakuje. W ramach konkursu w dniu 28 – 09 – 2019 r. w naszej szkole zorganizowano Piknik Rodzinny pod tyt. " Rodzicu zadbaj o moje bezpieczeństwo".

Gościliśmy: Radną Powiatu Limanowskiego – Urszulę Nowogórką, Wójta Gminy Niedźwiedź, Rafała Rusnaka, Radnego Powiatowego – Janusza Potaczka, Ks. Dziekana – Marka Wójcika, Komendanta Policji z Mszany Dolnej – Wiesława Czamarę, Huberta Rapciaka z Zespołem Góralskim, Koło Gospodyń Wiejskich z Koniny, Fundację 3-4 Start, Ochotniczą Straż Pożarną, Radnych – Halinę Palkę, Mariana Kacika, Redaktora „Zgody” Annę Liberdę, TV 28 – Józefa Budacza, Stowarzyszenie Gazda, Centrum Edukacji i Rozwoju „Credka”, Szkoła Rodzenia „Mami”.

Było mnóstwo atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych z naszej gminy. Jest to pierwsza taka inicjatywa w naszej szkole.

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Barbarze Moskała za umożliwienie zorganizowania tego pikniku, wsparcie oraz okazane serce.

Koordynator konkursu - Joanna Cichańska

 


 

« powrót
Archiwum:         
Facebook Szkoły
Facebook Szkoły
Logowanie do LIBRUSa
Logowanie do LIBRUSa
Meteo Pi
Meteo Pi
Aktualny stan powietrza
w okolicy szkoły
Szczegóły-kliknij
Nie dla smogu
Must
Must
Jeżdżę z głową
EU-HOU
Gmina Niedźwiedź
Obrazek odnośnik do Comeniusa
SURSUM CORDA
SURSUM CORDA
Mistrzowie kodowania
Mistrzowie kodowania
Konkurs informatyczny
Konkurs informatyczny
Adres www tej strony
 
CMS Tractable by Marketing Studio