sobota, 18 września 2021
Motto Szkoły

 "Przy wyborze drogi swej, swego zawodu - idź za wskazaniem głosu wewnętrznego.

  Nie przecinaj korzeni łączących Cię z rodną ziemią - choćbyś na krańcu świata się znalazł.

 Ale przede wszystkim: miej charakter!."

 Władysław Orkan

 

Wybór języka
wersja polskaenglish versiondeutsch version

Aktualności

2019-11-12
Dnia 8 listopada 2019r. uczniowie szkoły w Niedźwiedziu uczcili Narodowe Święto Niepodległości uroczystą akademią z pieśniami patriotycznymi i wierszami przypominającymi historię Polski. Uczniowie zapalili też znicz pamięci pod brzozowym krzyżem symbolizującym wszystkich tych, którzy polegli za Ojczyznę.

 "Dopomóż Boże, wytrwać daj!
To nasze miejsce, to nasz kraj"

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia na stałe wpisuje się w kalendarz szkolnych uroczystości Szkoły Podstawowej w Niedźwiedziu. W tym roku szkolnym akademię przygotowała kl.7 wspomagana przez uczennice z klasy 6b i 5a pod opieką Pani Agaty Worwy i Pani Beaty Sułkowskiej.

Przedstawili oni wydarzenia ubiegłych lat, lat cierpienia Polaków, a też i świetności Polski. Wspólnie odśpiewano tego dnia pieśni patriotyczne, recytowano wiersze znanych poetów, przy akompaniamencie Nadii Draus z klasy 8a. Pięknie śpiewali pieśni Konrad Klimek, Kalina Klimek a także Karolina Lupa, Julia Nowak, Paulina Polak. Podczas akademii wykonany został również taniec z flagą przygotowany przez Panią Joannę Dudzik. Dziękujemy! Podziękowania kierujemy również do Pani Joanny Cichańskiej za wykonanie pięknej dekoracji.

W Święto  Niepodległości  11 listopada uczniowie zaprezentowali się również w Kościele Parafialnym w Niedźwiedziu  na Gminnych Obchodach Święta Niepodległości.   

« powrót
Archiwum:         
Facebook Szkoły
Facebook Szkoły
Logowanie do LIBRUSa
Logowanie do LIBRUSa
Meteo Pi
Meteo Pi
Aktualny stan powietrza
w okolicy szkoły
Szczegóły-kliknij
Nie dla smogu
Must
Must
Jeżdżę z głową
EU-HOU
Gmina Niedźwiedź
Obrazek odnośnik do Comeniusa
SURSUM CORDA
SURSUM CORDA
Mistrzowie kodowania
Mistrzowie kodowania
Konkurs informatyczny
Konkurs informatyczny
Adres www tej strony
 
CMS Tractable by Marketing Studio