sobota, 18 września 2021
Motto Szkoły

 "Przy wyborze drogi swej, swego zawodu - idź za wskazaniem głosu wewnętrznego.

  Nie przecinaj korzeni łączących Cię z rodną ziemią - choćbyś na krańcu świata się znalazł.

 Ale przede wszystkim: miej charakter!."

 Władysław Orkan

 

Wybór języka
wersja polskaenglish versiondeutsch version

Aktualności

2020-11-25
Nasz Patron Szkoły-gry, zabawy, quizy, przyśpiewki. Tradycje i zwyczaje Zagórzan.

Zajęcia  miały na celu zgodnie z Programem wychowawczo-profilaktycznym pogłębianie wiedzy o własnej miejscowości, regionie, kultywowanie tradycji i zwyczajów zagórzańskich w swoich rodzinach. W ramach pracy zdalnej uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonywali wraz ze swoimi rodzinami w weekend regionalne potrawy, przetwory, wspólne lepienie pierogów, wyrób tradycyjnych oscypków, pieczenie chleba, ciast, ciasteczek i tradycyjnych podpłomyków na piecu. Nie zabrakło również zagórzańskich rodzinnych wędrówek oraz tworzenie regionalnych ozdób. Uczniowie odszukali w swoich domach rodzinnych zagórzańskie stroje, sprzęty gospodarstwa domowego m.in. tarki do prania, maselniczki, stare maszyny do szycia czy też żelazko.

Podczas zajęć z wychowawcą zaprezentowano zagórzańskie tradycje, śpiewano zagórzańskie przyśpiewki, a na akordeonie przygrywał Krzysztof. Przypomniano życie i twórczość patrona szkoły, a uczennica Karolina naszkicowała  piękny portret Władysława Orkana. Na zakończenie Krzysztof  nagrał filmik ze zdjęć nadesłanych  przez uczniów klasy 8, a następnie przesłano go do konkursu szkolnego w ramach Święta Szkoły. Został również nagrany filmik zagórzańskich przyśpiewek w wykonaniu Konrada, do których przygrywał Krzysztof na akordeonie.

Dziękuję rodzicom za zaangażowanie w kultywowanie zagórzańskich tradycji i zwyczajów przekazywanych swoim pociechom z pokolenia na pokolenie. 

Wychowawca klasy 8

mgr Agata Worwa

« powrót
Archiwum:         
Facebook Szkoły
Facebook Szkoły
Logowanie do LIBRUSa
Logowanie do LIBRUSa
Meteo Pi
Meteo Pi
Aktualny stan powietrza
w okolicy szkoły
Szczegóły-kliknij
Nie dla smogu
Must
Must
Jeżdżę z głową
EU-HOU
Gmina Niedźwiedź
Obrazek odnośnik do Comeniusa
SURSUM CORDA
SURSUM CORDA
Mistrzowie kodowania
Mistrzowie kodowania
Konkurs informatyczny
Konkurs informatyczny
Adres www tej strony
 
CMS Tractable by Marketing Studio