sobota, 18 września 2021
Motto Szkoły

 "Przy wyborze drogi swej, swego zawodu - idź za wskazaniem głosu wewnętrznego.

  Nie przecinaj korzeni łączących Cię z rodną ziemią - choćbyś na krańcu świata się znalazł.

 Ale przede wszystkim: miej charakter!."

 Władysław Orkan

 

Wybór języka
wersja polskaenglish versiondeutsch version

Aktualności

2020-12-02
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza - to święto obchodzone corocznie 5 grudnia, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych rezolucją 40/212 z 17 grudnia 1985 roku. Jest to święto wolontariuszy i organizacji zajmujących się wolontariatem na całym świecie. Celem obchodów jest uznanie pracy wolontariuszy na całym świecie za ich trud, czas i umiejętności na rzecz rozwoju gospodarczego i społecznego oraz osiągnięcie Milenijnych Celów Rozwoju. Działalność wolontariuszy obejmuje wspieranie inicjatyw pokojowych, niesienie pomocy humanitarnej i medycznej, monitorowanie przestrzegania praw człowieka oraz wspieranie organizacji pożytku publicznego.

Jakie cechy powinien posiadać wolontariusz:

Być pewnym - dlaczego chce pomagać innym ludziom.
Być przekonanym - nie oferuj swej pomocy, jeżeli nie jesteś przekonany o wartości tego, co robisz i słuszności przyjętych do realizacji celów.
Być lojalnym -  nie krytykuj żadnej z osób zaangażowanych w działalność  wolontariatu, staraj się współpracować ze wszystkimi.
Przestrzegać zasad - nie krytykuj rzeczy, których nie rozumiesz. Jeżeli masz wątpliwości, co do ich słuszności, proś o ich wyjaśnienie.
Mówić otwarcie - pytaj o rzeczy, których nie rozumiesz. Nie pozwól, by tłumione wątpliwości i frustracje odciągnęły Cię od tego, co najważniejsze, bądź zmieniły w osobę stwarzającą problemy.
Chętnie się uczyć - wzbogacaj swoją wiedzę, korzystaj z możliwości wymiany doświadczeń z innymi wolontariuszami. Rozszerzaj swoje kompetencje poprzez szkolenia i podnoszenie własnych kwalifikacji.
Stale się rozwijać - staraj się wiedzieć jak najwięcej o pracy, którą wykonujesz. Korzystaj z możliwości rozwijania wiedzy i umiejętności. Dziel się z innymi Twymi osiągnięciami i sukcesami.
Nie sprzeciwiać się kontroli nad sobą - bądź otwarty na ocenę swojej pracy. Ocena nie oznacza krytyki. Pomoże Ci ona dowiedzieć się o jej skuteczności.
Być osobą, na której można polegać - praca jest zobowiązaniem, którego się podjąłeś. Wykonuj to, co zgodziłeś się zrobić. Nie składaj obietnic, których nie jesteś w stanie spełnić.
Działać w zespole - pamiętaj, że praca w grupie podwyższa efektywność Twojej pracy. Zespół daje Ci możliwość zdobywania nowych doświadczeń. Samotnik działający na własną rękę jest mało skuteczny.

Opiekun Wolontariatu - Joanna Cichańska

Prezentacje uczniów klasy VII

Amelia Majewska

Nicola Smaciarz

Bartłomiej Borek

Emilia Wsół

Vanessa Smaciarz

................

« powrót
Archiwum:         
Facebook Szkoły
Facebook Szkoły
Logowanie do LIBRUSa
Logowanie do LIBRUSa
Meteo Pi
Meteo Pi
Aktualny stan powietrza
w okolicy szkoły
Szczegóły-kliknij
Nie dla smogu
Must
Must
Jeżdżę z głową
EU-HOU
Gmina Niedźwiedź
Obrazek odnośnik do Comeniusa
SURSUM CORDA
SURSUM CORDA
Mistrzowie kodowania
Mistrzowie kodowania
Konkurs informatyczny
Konkurs informatyczny
Adres www tej strony
 
CMS Tractable by Marketing Studio