sobota, 18 września 2021
Motto Szkoły

 "Przy wyborze drogi swej, swego zawodu - idź za wskazaniem głosu wewnętrznego.

  Nie przecinaj korzeni łączących Cię z rodną ziemią - choćbyś na krańcu świata się znalazł.

 Ale przede wszystkim: miej charakter!."

 Władysław Orkan

 

Wybór języka
wersja polskaenglish versiondeutsch version

Aktualności

2020-12-07
"Matematyczne Mikołajki" na lekcjach matematyki online oraz na indywidualnych zajęciach rewalidacyjnychi konsultacjach z klasą VIII w szkole.

W tygodni poprzedzającym Mikołajki   na lekcjach matematyki  online w klasach IV-VIII oraz na indywidualnych zajęciach rewalidacyjnych i na konsultacjach z klasa VIII zostały przeprowadzone "MATEMATYCZNE MIKOŁAJKI", podczas których uczniowie  wykazywali się pomysłowością  i kreatywnością , a przy tej okazji utrwalali wiadomości i umiejętności  matematyczne.   Realizując innowacje pedagogiczna  której impulsem jest wprowadzenie dzieci i młodzieży naszej szkoły w przyjazny świat matematyki i logiki, uczniowie rozwiązywali oraz samodzielnie  tworzyli świąteczne krzyżówki z hasłem ,,Matematyczne Mikołajki”, utrwalając i wzbogacając przy tym słownictwo i terminy matematyczne.

Podczas zajęć uczniowie  ubrali byli  w czapki  mikołajkowe, mieli  również świąteczne rekwizyty  m.in Mikołaje , renifery , choinki , bombki  z elementami matematycznymi.  Samodzielnie uczniowie dekorowali   matematyczną choinkę z bombkami  oraz bombki świąteczne wykorzystując przy tym znajomość tabliczki mnożenia ,ćwicząc  działania na  liczbach naturalnych oraz wyrażenia arytmetyczne. Mogli również wejść w niezwykły świat składania papieru jakim  jest japońska sztuka origami, wykonując  przepiękne  choinki oraz bombki  z orgiami , składanki papierowe  z kółek, kwadratów, prostokątów i trójkątów.

Tworzyli  matematyczne bombki w kształcie kuli  lub brył platońskich, choinkę z figur geometrycznych, pozwoliło im to wszystko zaznajomić się  z geometrią  na płaszczyźnie – planimetrią oraz geometria przestrzenną – stereometrią, również  takie zadania były znakomitym wstępem do nauki o własnościach  figur płaskich i przestrzennych.

Podczas zajęć   uczniowie wykonywali  symetryczne  dyktanda graficzne ,,choinka, gwiazdka”, które angażowały podstawowe procesy myślowe ćwiczyły  koncentracje uwagi  kształtowały wyobraźnie i umiejętności grafomotoryczne. Uczniowie z dużym zainteresowaniem rozwiązywali  quizzy, zagadki logiczne zadania tekstowe  oraz zadania zamknięte  typu Prawda/Fałsz- Poczta mikołajkowa.

Dodatkowo na konsultacjach w klasie VIII uczniowie  w szkole z wielkim zaangażowaniem  rozwiązywali zadania  typu egzaminacyjnego losując  je z worka  Mikołaja    świetnie się przy tym bawiąc, a przy okazji utrwalali wiadomości  i umiejętności niezbędne do egzaminu ósmoklasisty. Zakodowali  również  życzenia świąteczne w kodach QR. Matematyczne Mikołajkirozbudziły wśród uczniów zamiłowanie do nauki matematyki poprzez zabawę, oraz dostarczyły wiele pozytywnych emocji  w czasie nauki zdalnej  .Wszyscy uczniowie  wykazali się twórczością, przedsiębiorczością, pomysłowością  i kreatywnością  w powierzonych im  zadaniach matematycznych .

Poniżej zdjęcia nadesłane przez uczniów.

  

Nauczyciela matematyki:  mgr Agata Worwa,  mgr Dorota Liberda- Smreczak

« powrót
Archiwum:         
Facebook Szkoły
Facebook Szkoły
Logowanie do LIBRUSa
Logowanie do LIBRUSa
Meteo Pi
Meteo Pi
Aktualny stan powietrza
w okolicy szkoły
Szczegóły-kliknij
Nie dla smogu
Must
Must
Jeżdżę z głową
EU-HOU
Gmina Niedźwiedź
Obrazek odnośnik do Comeniusa
SURSUM CORDA
SURSUM CORDA
Mistrzowie kodowania
Mistrzowie kodowania
Konkurs informatyczny
Konkurs informatyczny
Adres www tej strony
 
CMS Tractable by Marketing Studio