sobota, 18 września 2021
Motto Szkoły

 "Przy wyborze drogi swej, swego zawodu - idź za wskazaniem głosu wewnętrznego.

  Nie przecinaj korzeni łączących Cię z rodną ziemią - choćbyś na krańcu świata się znalazł.

 Ale przede wszystkim: miej charakter!."

 Władysław Orkan

 

Wybór języka
wersja polskaenglish versiondeutsch version

Aktualności

2021-01-15
W czasie ferii zimowych w dniach 11-13 stycznia 2021 roku zostały przeprowadzone zajęcia online z matematyki dla każdej klasy od IV do VIII po 2 godziny. Zajęcia te dostarczyły uczniom wiele emocji i rozrywki.

Zajęcia te odbyły się wśród uczniów naszej szkoły w ramach innowacji pedagogicznej z matematyki pt,,Gry i zabawy matematyczne- przedsiębiorczość, kreatywność i aktywność uczniów”. Celem było przede wszystkim zaktywizować uczniów oraz rozwijać wiedzę i umiejętności matematyczne  za pomocą  gier i zabaw. Poprzez gry i zabawy doskonalono, stymulowano, usprawniano, rozwijano  logiczne myślenie. Bardzo ważne również było rozwijanie sprawności umysłowych, posługiwanie się wiedzą w praktyce i jej zastosowanie, rozwiązywanie problemów, pomysłowość, przedsiębiorczość i kreatywność na co dzień.

Dla klas 4 i 5 odbyły się zajęcia w poniedziałek i we wtorek o godzinie 9:00 w zajęciach tych wzięło udział 15 uczniów. Klasy 6a i 6b miały zajęcia w poniedziałek o 10:00 i w środę o 9:00,  w zajęciach zaangażowało się 22 uczniów.  Klasy 7 i 8 miały zajęcia we  wtorek i w  środę o godzinie 10:00 w zajęciach wzięło udział  12  uczniów. Podczas tych zajęć rozwiązywano zagadki  matematyczne, zadania tekstowe  ćwicząc również dzielenie z resztą, znaki rzymskie, kolejność wykonywania działań, zamianę jednostek, utrwalano tabliczkę mnożenia i dzielenia. Zagadki matematyczne to świetny sposób na zachęcenie uczniów do zabawy z liczbami i oswojenie ich z nauką matematyki, uczą też analitycznego myślenia  i rozwijania  z pozoru skomplikowanych problemów. Uczniowie mieli możliwość wykonywania testów  na testportalu sprawdzając swoją wiedzę i umiejętności matematyczne oraz zdobywając sobie w ten sposób punkty  z matematyki. Uczniowie z zaangażowaniem rozwiązywali zadania z platform matematycznych: www.szalone liczby.pl ,  www.matematycznezoo.pl, testy na www.wsipnet.pl oraz na www.testportal.pl.  Najwięcej emocji uczniom dostarczyło samodzielne tworzenie w czasie zajęć jak i po tych zajęciach  krzyżówek matematycznych z hasłem „Ferie zimowe z matematyką” oraz  gier  planszowych  z działaniami na liczbach naturalnych lub z procentami,  utrwalając  sobie  w ten sposób wiadomości z algebry i geometrii. Uczniowie chętnie wykonali  swoje krzyżówki oraz gry planszowe  w  różnych formatach lub w pliku , a następnie  przesłali swoje prace nauczycielom matematyki . Wszyscy zostali nagrodzeni dyplomami oraz niespodzianką, oceną z matematyki,  punktami z zachowania  za bardzo dobrą prace podczas ferii zimowych. Gratulujemy uczniom kreatywności, pomysłowości i zaangażowania.

Nauczyciele matematyki   mgr Agata Worwa , mgr Dorota Liberda- Smreczak

 

A oto zdjęcia przesłane przez uczniów podczas lekcji online z matematyki w czasie ferii.

.

« powrót
Archiwum:         
Facebook Szkoły
Facebook Szkoły
Logowanie do LIBRUSa
Logowanie do LIBRUSa
Meteo Pi
Meteo Pi
Aktualny stan powietrza
w okolicy szkoły
Szczegóły-kliknij
Nie dla smogu
Must
Must
Jeżdżę z głową
EU-HOU
Gmina Niedźwiedź
Obrazek odnośnik do Comeniusa
SURSUM CORDA
SURSUM CORDA
Mistrzowie kodowania
Mistrzowie kodowania
Konkurs informatyczny
Konkurs informatyczny
Adres www tej strony
 
CMS Tractable by Marketing Studio