sobota, 18 września 2021
Motto Szkoły

 "Przy wyborze drogi swej, swego zawodu - idź za wskazaniem głosu wewnętrznego.

  Nie przecinaj korzeni łączących Cię z rodną ziemią - choćbyś na krańcu świata się znalazł.

 Ale przede wszystkim: miej charakter!."

 Władysław Orkan

 

Wybór języka
wersja polskaenglish versiondeutsch version

Aktualności

2021-03-03
Grupa świetlicowa zrealizowała II moduł projektu edukacyjnego "Czytam z klasą". Edycja II ekologiczna.

- Uczniowie przeczytali wybraną lekturą „Zaczarowana zagroda” A., Cz. Centkiewiczów. Poznały treść książeczki, umiały streścić utwór. Wypełniły lekturnik wg wyznaczonych zadań.

- Wykonały wystawkę prac   związaną z przeczytaną lekturką:  Chmurkę Tosię w zimowej scenerii oraz  prace plastyczne  pingwinków, bałwanków…

-  Zapoznali  się z opowiadaniem „Mała chmurka w krainie śniegu” H. Szanieckiej i odpowiadali na pytania  dotyczące treści opowiadania oraz co  to jest i jakie skutki  dla człowieka ma ocieplanie klimatu. Jak topnienie lodowców wpływa na środowisko i na klimat na Ziemi.

- Uczniowie dowiedzieli się również  o problemie zaśmiecania planety oraz wpływie  śmieci na środowisko ludzi i zwierząt. Grupa świetlicowa  z klasą II wysłuchała  piosenki „Ekologiczne reggae”. Odbyła się dyskusja  nad problemem wpływu zanieczyszczeń, rozwoju przemysłu na ocieplenie klimatu i jego skutkami dla człowieka. Dzieci podzieliły się swoimi ulubionymi zabawami na śniegu.

- Zaprezentowano klasie II  filmy edukacyjne „Efekt cieplarniany oraz „Potężne lodowce pękają przed kamerą”.  Dyskutowano nad problemami ekologicznymi związanymi ze skutkami ocieplania klimatu . Zaprezentowany został też  film eduk. „Segregujemy odpady, to się opłaca nam wszystkim”. Po obejrzeniu filmu dyskutowano nt.  segregacji śmieci, recyklingu., produkcji szkodliwych dla środowiska  produktów. Zachęcano  uczniów m.in. do dbania o środowisko, wrzucania śmieci do odpowiednich pojemników, wykorzystywania  torebek wielokrotnego użycia, nie zaśmiecania wód, lasów, przestrzeni publicznej.

- Uczniowie kl. 2,  w której jest grupa świetlicowa wykonali plakaty „Ratujmy naszą planetę, nie zaśmiecajmy Ziemi”.  Uczniowie zostali  nagrodzeni. Na świetlicy szkolnej  można obejrzeć wystawę prac uczniów oprócz plakatów również można podziwiać piękne „Eko bałwanki”.

Przystępujemy do realizacji III modułu projektu.

Opiekun projektu mgr Danuta Stachura


Gazetka z pracami

« powrót
Archiwum:         
Facebook Szkoły
Facebook Szkoły
Logowanie do LIBRUSa
Logowanie do LIBRUSa
Meteo Pi
Meteo Pi
Aktualny stan powietrza
w okolicy szkoły
Szczegóły-kliknij
Nie dla smogu
Must
Must
Jeżdżę z głową
EU-HOU
Gmina Niedźwiedź
Obrazek odnośnik do Comeniusa
SURSUM CORDA
SURSUM CORDA
Mistrzowie kodowania
Mistrzowie kodowania
Konkurs informatyczny
Konkurs informatyczny
Adres www tej strony
 
CMS Tractable by Marketing Studio